Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Yenice Birlik Kooperatifine büyük darbe


Bu yazı toplam 11999 kez okundu.
21 Eylül 2012 Cuma - 12:29
Editör

Yenice Birlik Kooperatifi başkanı Hulusi Ceylan Çan ilçesinde yaşadıkları mağduriyetleini dile getirdi. Yetkili mercilerden yardım ve mağduriyetlerini giderilmesi istedi. Ceylan´ın basın açıklaması şu şekilde;

Çanakkale ili Çan İlçesinde faaliyet gösteren Çan Birlik Kooperatifi ve Çanakkale ili Yenice ilçesinde faaliyet gösteren S.S.27 No lu Yenice Birlik Kooperatifimiz arasında anlaşmazlık devam etmektedir.
Kooperatifimizin Çanakkale ye giderken Yenice-Çan-Çanakkale olan güzergahı Çan Kaymakamlığının itirazı doğrultusunda Çanakkale İl Trafik Komisyonu tarafından Yenice- Çanakkale olarak değiştirildi.
Bunun neticesinde Çan Birlik Kooperatifinin ve Yenice Birlik Kooperatifinin Çanakkale yolundaki rekabeti Yenice-Çan arasındaki güzergahımıza yansımıştır. Çan Birlik Kooperatifi tarafından Çan otogarında yazıhanemiz olmasına rağmen peron yapmamıza izin verilmemiş, Çan Belediyesi ve Çan Birlik Kooperatifi ortak hareket ederek otobüslerimiz otogardan boş çıkartılmaktadır.

Yenice Birlik Kooperatifimiz Çan otogarından yaklaşık dört aydır yolcu alamamaktadır. Yenice ye gelmek isteyen yolcular otogar dışına çıkmak sureti ile Çanakkale den gelen otobüslerimize binebilmektedir.

Aynı şekilde 17.09.2012 tarihinde saat 13.00 sularında 17 YL 784 plakalı Nevzat Koca (53) yönetimindeki otobüsümüz Çan otogarında yolcularını indirdikten sonra Yenice ilçesine hareket etmiştir. Kendilerini yolcu olarak gösteren kişi ve kişilerce Çan ilçesi Kapalı spor salonu önünde otobüsümüz durdurulup şoförümüz darp edilmiştir.

Daha önce defalarca yetkili mercilere başvuru yapmamıza rağmen Çan ilçesinde gerekli hiçbir emniyet tedbiri alınmamıştır. Bizler Çan ilçesine gidiş ve dönüşlerimizde can güvenliğinin olmadığını görmekteyiz.

Şimdi buradan tekrar yetkili mercilere sesleniyorum. Lütfen bizim can güvenliğimizi sağlayınız. Umarım bundan sonra bu tür olaylar cereyan etmez.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları