Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Tıbbi atık üreticileri denetlendi


Bu yazı toplam 6003 kez okundu.
19 Ekim 2006 Perşembe - 00:00
Editör
Tıbbi atık üreticileri denetlendi

Çanakkale Belediyesi ile Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri, tıbbi atık üreticilerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetim öncesi Çanakkale Belediyesinde gazetecilere açıklamada bulunan Belediye Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar, Çanakkale'de 201 adet tıbbi atık üreticisi olduğunu söyledi.

Aralarında hastaneler, diyaliz merkezleri, muayenehaneler, eczaneler, poliklinikler, laboratuvarlar ile sağlık sektörüyle ilgili odaların bulunduğu tıbbi atık üreticilerinin ürettiği atıkları, hizmet satın alma yöntemiyle temin ettikleri yeni bir lisanslı araçla topladıklarını belirten Kavcar, şöyle dedi:

'Bu 201 tıbbi atık üreticisinden haftanın 5 günü toplama yapıyor, bunları da kireçle bertaraf ediyoruz. Ancak bizim en çok zorlandığımız konu, atıkların toplanması değil, atıkları topladığımız üreticilerin sözleşme yapmak için belediyeye başvurmamaları.'

Çevre ve Orman Müdürlüğünde ziraat mühendisi olarak görev yapan Abdurrahman Eren ise amaçlarının tıbbi atıkların düzenli bir şekilde kaynağından alınıp, güvenilir ve sağlıklı bir ortamda bertarafını sağlamak olduğunu kaydetti.

Bu kapsamda tıbbi atık üreten yerlere yönelik olarak denetimlerinin sürdüğünü belirten Eren, kurallara uymayanlar hakkında 24 bin YTL idari para cezası uyguladıklarını söyledi.

Daha sonra tıbbi atık üreticilerini gezen ekip, tıbbi atıkların nerelerde bertaraf edildiğini, atıkların kırmızı renkli, üzerinde 'tıbbi atık' ibaresi yazılı torbalarda biriktirilip biriktirilmediğini ve atıkların toplanması konusunda belediye ile sözleşme yapılıp yapılmadığını kontrol etti.

 

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşYorumlar

  • IvanHow IvanHowVC

    2018-02-02 00:41:29

    canadianpharmaciesbnt.com canadian rx pharmacy online

Sende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları